ZĪDA CEĻA PASAKA-UZBEKISTĀNAS PĒRLES 

      no 23.09.2024. – 02.10.2024.  (10 dienas) EUR 1776

  Mēs ar jums būsim: Taškenta-Hiva-Buhara-Kizilkum tuksnesis-Samarkanda-Čimgana kalni-vīna darītava-Taškenta.

Uzbekistānā  ir viena no tūristu iecienītākajām valstīm Vidusāzijā. Tās vēsture, kultūra, nacionālie ēdieni, literatūra un dabas resursi piesaista dažādu interešu ceļotājus.

Uzbekistānas teritoriju vēsturiski ir šķērsojis Lielais zīda ceļš no Ķīnas uz Eiropu, tādēļ ceļotāji šajā valstī ir ikdiena jau gadsimtiem ilgi. Pilsētās gar šo ceļu atrodas vairāk nekā 4000 arhitektūras pieminekļu no dažādiem vēstures posmiem.

Interesanti, ka tā ir arī viena no tikai dažām pasaules valstīm, kurām ir tikai sauszemes robeža un kuras arī ieskauj valstis bez jūras robežām. Aptuveni ceturto daļu valsts aizņem kalni. Uzbekistānā valda kontinentālais klimats ar nelielu nokrišņu daudzumu, vasarā gaisa temperatūra var būt ap +40 grādiem pēc Celsija, bet ziemā noslīdēt līdz -20 grādiem pēc Celsija. Tās teritorija ir bagāta ar dabas resursiem, kalniem, tuksnešiem, upēm, minerālavotiem. Turklāt šajā valstī iespējams baudīt ne vien dabas bagātības, bet arī kultūru un tradīcijas – keramiku, tradicionālo virtuvi, arhitektūras pieminekļus un daudz ko citu.