Kategorijas
Ceļojumi

Uz Saldu ,pēc salda smaida!

2021. gada 18. septembrī, sestdiena.

7:00 izbraucam no Limbažu kultūras nama  ( Rīgas iela 9,Limbaži )

  • Kafijas pauze  lai  uzņemtu enerģiju un mundrums rīta cēlienam.

 Brocēni – pirmais, lielais pieturas punkts pie Bodnīcas un Brocēnu tirgus plača. Pēc tam dosimies pastaiga līdz Cieceres ezera krastam izejot daļu no dabas takas un novērtējot savdabīgo pilsētas šarmu, paviesošanos Solveigas Dzenes daiļdārzā, kas atrodas skaistā vietā pie paša Cieceres ezera, pastaigu takas malā. Daiļdārza apskate vienai personai ir no 2.50 €

Pēc Brocēnu iepazīšanas neliels brauciens līdz Saldum, par pirmo pieturas punktu izvēloties Pasaules malu, kur savu vietu atraduši milzu burti, kas simbolizē Saldu, kuru saldenieks Māris Čaklais raksturo, kā mutes bļodu Kurzemes ainavā.. Pēc nelielas foto pauzes dosimies uz pilsētu sāksim ar Saldus Sv. Jāņa ev. lut. draudzes baznīcu, kuras pakājē izvietotas 7 bronzas skulptūras, kuru tēli ir  ņemti no slavenākā J. Rozentāla darba

“No baznīcas”.

Izbaudīsim pilsētas centra sestdienas kņadu un izstaigāsim pilsētas centrā esošo Cieceres dabas taku aizejot līdz M. Čaklā skvēram, kur vēl viens novadnieks, slavenais tēlnieks K. Īle radījis strūklaku “Medus piliens Kurzemē”.

Iepazīsim  pilsētu ar kājām un ar autobusu.

Un klāt jau pusdienu laiks, pusdienas kafejnīcā , tiks organizētas, izmaksas ap 7 € .Pēc pusdienām viesosimies pie tekstilmākslinieces  Baibas Rīteres Saldus pagastā. Viņas darbnīca atrodas dažus kilometrus no Saldus, Baiba ir lieliska stāstniece un viņas austie gobelēni ir patiesi izcili mākslas darbi. 3,00 € no personas.

Kāpsim autobusā un dosimies nelielā Saldus apskates ekskursijā ar autobusu pa pilsētu ,pieturot pie Saldus pamatskolas, pie Saldus ezera pludmales, bet pēcāk izbraucot no Saldus līdz Striķu muižai (8km) un Vācu karavīru kapiem (~8km no pilsētas), kas pārsteidz ar savu apjomu. Atgriežoties pilsētā būsim pelnījuši gardu kūku un kafijas pauzi ,noslēgumā baudīsim kūciņas un kafiju Kapelleru namā, 4.00 € . Iepazīsimies ar nama vēsturi un norisēm .

Namā var iegādāties arī Saldus suvenīrus.

Tad nedaudz pēc 18.00 dosimies uz  mājas pusi .

Ap pl. 21:30 atgriešanās Limbažos.

Cena: 35 €

Cenā ietilpst: autobusa noma un gida pakalpojumi.

Cenā neietilpst: apmeklējumu vietu izmaksas un ēdināšana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *